четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 1
home Вести

Фото: УЖ на ВМРО-ДПМНЕ оддаде почит на Тоше Проески

Фото: УЖ на ВМРО-ДПМНЕ оддаде почит на Тоше Проески

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ од Општинскиот комитет Крушево, по повод денот на раѓањето на Тоше Проески го посети неговиот гроб и оддаде почит.

-Тоше Проески беше и засекогаш ќе остане во нашите срца, тој беше голем хуманист, човек што знаеше да помогне на сите, уметник со огромно срце и душа во која имаше место за сите. Тоше ја заслужува нашата најголема почит – истакнаа од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ.

Од Унијата на жени информираат дека и во наредниот период ќе продолжат со активности со кои ќе се врши афирмација и оддава почит на ликовите кои оставиле трага во Македонската историја.

Коронавирус