среда, 18. мај 2022. Вести денес: 31
home Вести

ФОТО: УЖ Кисела Вода традиционално организираше василичарски котел

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на ОК Кисела Вода, Орце Ѓоргиевски, порача членството да биде подготвено уште веднаш да почне со работа за што побрзо да се врати Македонија на вистинските патеки.
ФОТО: УЖ Кисела Вода традиционално организираше василичарски котел

УЖ на Кисела Вода, традиционално организираше василичарски коктел на кој свое обраќање имаше членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на ОК Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски.

Тој меѓудругото ги честиташе празниците на присутните и порача дека огромно е задоволството, но пред се честа да биде дел од тимот кој ќе го обедини, модернизира и врати ВМРО-ДПМНЕ на победничките патеки.

Исто така порача членството да биде подготвено уште веднаш да почне со работа за што побрзо да се врати Македонија на вистинските патеки.

Коронавирус