сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ФОТО: УМС на ВМРО-ДПМНЕ традиционално делеше бадникови гранчиња

ФОТО: УМС на ВМРО-ДПМНЕ традиционално делеше бадникови гранчиња

Членови на УМС на ВМРО-ДПМНЕ денеска на големиот празник Бадник традиционално делеа бадникови гранчиња.

Тие им поделија на верниците бадникови гранчиња и им го честитаа големиот празник.

Коронавирус