сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 46
home Вести

ФОТО: УМС на ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода засади дрва кај месноста Три Круши во Драчево

ФОТО: УМС на ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода засади дрва кај месноста Три Круши во Драчево

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ОК Кисела Вода заедно со Општинскиот комитет на партијата засадија дрва на Три Круши по повод доаѓањето на пролетта и направија посета на црквата Св.Петка.

 

УМС на ВМРО-ДПМНЕ од Кисела Вода денеска со повеќе активисти засади дрва кај месноста Три круши над Драчево.

Ова е една од повеќето вакви активности на УМС во која тие со своите активности се грижат и допринесуваат за поубава животна средина.

 

Коронавирус