четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Убавата романска новинарка известува со македонското знаме !

ФОТО: Убавата романска новинарка известува со македонското знаме !

Романските новинари се околу македонските навивачи, нашите пеат, слават, се веселат, атмосферата на највисоко ниво, ечат македонски песни.

Во центарот на градот многу ТВ екипи од Романија, убавата новинарка го зема македонското знаеме и со него известуваше од центарот на градот каде се стационирани македонските навивачи.

Најнови вести

Коронавирус