недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Тричковски повторно со морбидни пораки, а Герасимовски се фали дека е вклучен во неговата кампања за Центар

ФОТО: Тричковски повторно со морбидни пораки, а Герасимовски се фали дека е вклучен во неговата кампања за Центар

Пуленот на Зоран Заев, Бранко Тричковски, повторно со морбидни пораки.

Идеологот на СДСМ, Тричковски по кој знае кој пат ја шокираше јавноста со своја недолична изјава.

-Има време за смртта
Мицко му рекол на Бонд: Не е време за смрт.
Време е, му рекол Бонд и му свирнал еден смртоносен проектил во главата, пишува Тричковски на Фесјбук.

Тричковски во јавноста е познат како новинар кој речиси постојано пишува навредливи и невкусни постови и колумни, а работи како гласноговорник на СДСМ и сее говор на омраза.

Токму Тричковски е вклучен и во кампањата на кандидатот за градоначалник на Центар од редовите на СДСМ, заедно со Љубомир Фрчковски.

Герасимовски објави и фотографии во знак на поддршка во пресрет на вториот круг од локалните избори на 31 октомври.

Коронавирус