среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Тони пластични шишиња фрлени во Треска, власта молчи, граѓаните гневни

ФОТО: Тони пластични шишиња фрлени во Треска, власта молчи, граѓаните гневни

Вчера кај Лепенец, денес реката Треска.

Имено како што објавивме вчера, истото се случува и денес кај реката Треска, тони со пластични шишиња собрани, а властите ништо не превземаат.

Шишињата го отежнуваат течението на реката, надлежните долг период не превземале ништо за да го решат овој проблем.

Најнови вести

Коронавирус