вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 32
home Вести

ФОТО: Тешка сообраќајка на Пресека, сообраќајот во застој во двата правци

ФОТО: Тешка сообраќајка на Пресека, сообраќајот во застој во двата правци

Автомобил со кичевстви регистарски ознаки и товарно возило од Велес се судрија пред малку на патниот правец Охрид – Кичево на планинскиот премин Пресека.

Според очевидци во несреќата со тешки повреди се здобило едно лице од патничкиот автомобил.

На местото на настанот се екипи на полицијата, пожарна и брза помош, а поради несреќата сообраќајот на овој патен правец во моментов е во застој.

Следуваат повеќе информации, објавува Охридњуз.

Коронавирус