петок, 29. јули 2022. Вести денес: 138
home Вести

ФОТО: Струмичани ќе ја пречекаат Шеќеринска со оваа порака

ФОТО: Струмичани ќе ја пречекаат Шеќеринска со оваа порака

Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска денес ќе се обрати на трибина во градот на нејзиниот партиски лидер и премиер на Македонија, Зоран Заев.

Граѓаните на Струмица, на платно  напишаа важна порака наменета за Шеќеринска и за целата македонска Влада.

„Никогаш Северна, секогаш Македонија“!

Функционери на владата одржуваат кампања за претстојниот референдум, со цел да ги убедат македонските граѓани да поддржат промена на уставното име на република Македонија за да го поддржат договорот кој го потпишаа со Грција.

Коронавирус