понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 116
home Вести

ФОТО: Струмичани гневни, најзагаден град утрово во Македонија

ФОТО: Струмичани гневни, најзагаден град утрово во Македонија

Утров Струмица е најзагаден град во Македонија.

Покрај Струмица, загаден воздух дишат и Кичево, Битола, Кочани…

Коронавирус