четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 197
home Вести

ФОТО: Сообраќајка во скопски Аеродром, се судрија „Пежо“ и „Пасат“

ФОТО: Сообраќајка во скопски Аеродром, се судрија „Пежо“ и „Пасат“

Сообраќајна несреќа вечерва се случи во скопски Аеродром, поточно на булеварот Јане Сандански.

Во сообраќајката учествуваа автомобили марка „Пежо“ и „Пасат“:

Засега нема информации дали има повредени лица и колкава е материјалната штета.

Коронавирус