четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 173
home Вести

ФОТО: Сквернавени гробишта во Брњарци

ФОТО: Сквернавени гробишта во Брњарци

Утринава жителите на Брњарци биле запрепастени од глетката која ги дочекала кога отише на гробиштата во селото.

Вандали ги демолирале надгробните споменици.

Коронавирус