среда, 28. јули 2021. Вести денес: 170
home Вести

ФОТО: Силјановска во посета на манастирот „Успесение на Пресвета Богородица“ на Матка

ФОТО: Силјановска во посета на манастирот „Успесение на Пресвета Богородица“ на Матка

Носителот на Изборната единица 1 Гордана Силјановска Давкова вчера беше во посета на манастирот „Успение на Пресвета Богородица” во Матка.

-Вечерва го посетив манастирот “Успение на Пресвета Богородица” во Матка. Благодарам многу за прекрасниот прием и разговор. Манастирот е место каде може да се пронајде душевниот мир.
Продолживме во Шишево. Одржавме мини-собир со месното население. Луѓето се осиромашени и понижени. Знаат дека единствениот излез од ова црнило кое надвиснало над Македонија е победа на овие избори. Само така ќе почне заедничката обнова и ќе дочекаме поубави и поспокојни денови.
#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова
#Заокружи14, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Вечерва го посетив манастирот “Успение на Пресвета Богородица” во Матка. Благодарам многу за прекрасниот прием и…

Posted by Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова on Sunday, June 28, 2020

Коронавирус