вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 185
home Вести

ФОТО: Шилегов дојде со тротинет на работа

ФОТО: Шилегов дојде со тротинет на работа

На социјалните мрежи и медиумите циркулира слика, каде што градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов со електричен тротинет доаѓа на работа.

Додека јавноста реагираше за загадувањето и колку јавните функционери се возат со градски превоз, тогаш скопскиот градоначалник тврдеше дека на работи оди со електричен автомобил, а овој пат тој се појави со електричен тротинет.

Локални избори 2021