понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Вести

ФОТО: Се преврти пожарна во Маџари- 3 лица повредени

ФОТО: Се преврти пожарна во Маџари- 3 лица повредени

Тројца пожарникари од скопската територијалната против пожарна служба се повредени.

Тие итно се префрлени во Ургентниот центар откако пожарна се преврти во скопската населба Маџари кај Триангла.

Според информациите од против пожарната бригада, екипата требало да интервенира на пожар во куќа во селото Арачиново.

Од засега непознати причини пожарната се превртрила.

Во тек е увид на местото на несреќата, а штетата дополнително ќе биде утврдена, пренесува Канал 5.

Најнови вести

Коронавирус