понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 97
home Вести

ФОТО: Се преврте автобус со патници на патот Кичево- Битола, има повредени

ФОТО: Се преврте автобус со патници на патот Кичево- Битола, има повредени

Автобус кој сообраќај од Битола кон Кичево излетат од патот, откако претходно се судрил со трактор.

Според првичните информации на ТВ 21, автобусот превезувал патници од фабрика која се наоѓа на периферијата на Битола. Повредени се патници и се превезуваат во клиничкиот центар во Битола, а увид на лице место врши и полиција.

Во моментов сообраќајот се одвива по една коловозна лента на овој патен правец.

Коронавирус