понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 132
home Вести

ФОТО: Се јави Оле од Зевзекманија, прозвана дека е сопственик на гласот што личи на Катица Јанева која вели „се ќе биде ОК“

ФОТО: Се јави Оле од Зевзекманија, прозвана дека е сопственик на гласот што личи на Катица Јанева која вели „се ќе биде ОК“

Се јави режисерката на Канал 5 Олгица Поцкова која беше спомената како можен извор на гласот кој во снимката со Боки 13 на Орце Камчев му вели „Не секирај за ништо, се ќе биде ОК”.

Откако новинарката Емилија Лазаревска напиша дека гласот кој вели „Се ќе биде во ред” може да е на ликот најпознат како Олето од емисијата Зевзекманија на Канал 5, Поцкова се јави на Фејсбук.

„И јас како Катица се сончам во Грчка”, напиша Поцкова одговарајќи шеговито на споредбата на нејзиниот глас со тој на Катица Јанева.

Коронавирус