петок, 29. септември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Се бара дедо Крсто, исчезнал пред повеќе часа и боледува од Алцхајмер

ФОТО: Се бара дедо Крсто, исчезнал пред повеќе часа и боледува од Алцхајмер

Девојка на социјалните мрежи бара помош за да го пронајде својот дедо кој изчезнал. Таа пишува дека тој боледува од Алцхајмер и ги повикува сите ако го забележат да ја известат.

-Се бара дедо Крсто во околината на Тафталиџе, Козле, Карпош, Центар.. Го нема повеќе од 3 часа. Дедо ми има 87 год. и има алцхајмер, не знае многу за себе и не знае да се снајде во околината. Облечен е во плава карирана кошула и сиви долги панталони. Може да е било каде. Ве замолувам за помош некој ако го види да ме извести, пишува Софија на Фејсбук.

Најнови вести