недела, 9. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: СДСМ троши 27.000 евра дневно за реклами на Фејсбук

ФОТО: СДСМ троши 27.000 евра дневно за реклами на Фејсбук

Партијата на власт троши огромни пари за спонзорирани реклами и објави на Фејсбук. На дневна основа СДСМ за реклами на оваа социјална мрежа плаќа по 27.000 евра.

На Фејсбук се појавија фотографии на кои јасно се гледаат направените пресметки за тоа колку СДСМ одвојува на рекламирање на социјалната мрежа.

Дали овие пари се испумпуваат од државната каса или пак се финансирани од личниот капитал на Заев висок 8,5 милиони евра, сума идентична за која тој беше амнестиран, не е познато.

Коронавирус