петок, 26. април 2019. Вести денес: 48
home Вести

ФОТО: СДСМ се соочи со слаба поддршка во Крива Паланка

ФОТО: СДСМ се соочи со слаба поддршка во Крива Паланка

Граѓаните не сакаат да ги слушнат говорите на Зоран Заев и на неговите сопартијци колеги кои се обидуваат да ги натераат да поддржат промена на уставното име.

Како и изминатиов период, така и денес во Крива Паланка, социјалдемократите ја примија пораката од народот дека нема да бидат оддржани ваквите нивни политики.

По фотографиите што беа испратени до редакцијата на Курир може да се забележи слабата поддршка од граѓаните.