петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 80
home Вести

ФОТО: СДСМ без поддршка и во Кичево и во Ресен

ФОТО: СДСМ без поддршка и во Кичево и во Ресен

Граѓаните не сакаат да ги слушнат говорите на Зоран Заев и на неговите сопартијци колеги кои се обидуваат да ги натераат да поддржат промена на уставното име.

Како и изминатиов период, така и денес, социјалдемократите ја примија пораката од народот дека нема да добијат поддршка ваквите нивни политики.

Во Ресен беше Заев, а во Кичево говореше министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Двајцата се соочија со слаба поддршка.

 

Коронавирус