четврток, 21. септември 2023. Вести денес: 110
home Вести

ФОТО: Прилепчани против промена на името, па СДСМ и Заев вечерва од страв донесоа преполни автобуси од другите градови

ФОТО: Прилепчани против промена на името, па СДСМ и Заев вечерва од страв донесоа преполни автобуси од другите градови

Вечерва во Прилеп митинг одржува коалицијата предводена од Владата под називот „За европска Македонија”.

Цели редици колони битолски автобуси, комбиња и автомобили од други градови го преплавија градот, со цел да се исполни дел од градскиот плоштад „Методија Андонов – Ченто”.

Граѓани сведочат дека само мал број прилепчани се одзваа на повикот за гласање на референдумот за промена на државното име.