недела, 28. мај 2023. Вести денес: 14
home Вести

ФОТО: Прилепчани излегоа на улиците на протест против двојазичноста

ФОТО: Прилепчани излегоа на улиците на протест против двојазичноста

Дел од прилепчани вечерва излегоа на протест против двојазичноста во државата.

„Не сакаме двојазичен Прилеп”, „За ова не беа избрани властите”, „Во Прилеп само на македонски”, беа дел од пораките кои ги упатија насобраните граѓани, кои повеќе од еден час протестираа на главната крстосница во центарот на градот и на плоштадот „Александрија”.

Најнови вести