петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 10
home Вести

ФОТО: Претседателот на Социјал демократската унија која е во коалиција со СДСМ бара оставка од Венко Филипче

ФОТО: Претседателот на Социјал демократската унија која е во коалиција со СДСМ бара оставка од Венко Филипче

Претседателот на Социјал демократската унија Чедо Николовски јавно побара оставка од министерот за здравство Венко Филипче.

-Алооо Филипче веднаш да си поднесеш оставка, го *ба здравството, пишува во неговиот пост на Фејсбук.

Инаку Социјал демократската унија е во коалиција со СДСМ, а Чедо Николовски е советник и во општина Бутел.

Дали ова е распад на коалицијата на СДСМ останува да видиме во блиска иднина.

Коронавирус