петок, 10. јули 2020. Вести денес: 117
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

ФОТО: Претопло уште во јуни- моменталните температури низ градовите во Македонија попладнево

ФОТО: Претопло уште во јуни- моменталните температури низ градовите во Македонија попладнево

Уште на почетокот на јуни, кога летото официјално не е започнато се чувствуваат жештините кои ги носи ова годишно време.

Од четврток ќе преовладува стабилно и многу топло време со температури кои на повеќе места ќе надминат 35 степени.

Ова се температурите измерени попладнево низ градовите во Македонија:

Парламентарни избори 2020