среда, 28. септември 2022. Вести денес: 117
home Вести

ФОТО: Премиерот не ги почитува законите што ги носи, пуши во ресторан

ФОТО: Премиерот не ги почитува законите што ги носи, пуши во ресторан

Премиерот Зоран Заев не го почитува Законот за пушење кој беше донесен од Собранието по предлог на Владата, пишува Република.

На социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа како тој пуши цигара во ресторан во присуство на сопругата и уште две други лица.

Според новиот закон, забрането е пушење во затворените простории во рестораните во кои се служи храна.

Коронавирус