сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 55
Во живо

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ: Гоце е Македонија

home Вести

ФОТО: Премиерот на Словенија го поддржа уредникот Златев

ФОТО: Премиерот на Словенија го поддржа уредникот Златев

Премиерот на Словенија, Јанез Јанша на својот Твитер профил го поддржа главниот уредник на ,,Економски Лидер”, Љупчо Златев кој минатата недела беше физички нападнат од обезбедувањето на Јордан Мијалков, син на Сашо Мијалков.

Премиерот Јанша ја ретвитна објавата на словенечкиот неделник ,,Демокрација”, каде Златев е колумнист, во кој словенечките новинари даваат поддршка за македонскиот колега.

Целосната објава може да ја погледнете на „Демокрација“