сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 64
home Вести

ФОТО: Пратеник на СДСМ се изглупира „за сите пари“

ФОТО: Пратеник на СДСМ се изглупира „за сите пари“

Далибор Богдановски, пратеник од редовите на владејачката партија СДСМ, објави статус на својот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“ во кој се фали со новодонесениот закон за забрана на увоз на отпад.

Но, според извештајот од гласањето во македонското Собрание, Богдановски НЕ ГЛАСАЛ за овој закон.

ИЗВОР: НЕТПРЕС

Најнови вести

Коронавирус