петок, 31. март 2023. Вести денес: 43
home Вести

ФОТО: Пожар во детската болницата во Козле- еве ги деталите

ФОТО: Пожар во детската болницата во Козле- еве ги деталите

Пожар изби утрово во детската болницата за белодробни заболувања во скопско Козле.

На терен реагирале и противпожарни екипи, а пожарот е веќе изгаснат. За среќа нема повредени лица.

– Опожарен беше аспираторот за вентилација во делот на кровната конструкција. Беше интервенирано со 2 возила и 5 пожарникари. Нема причинето поголема штета, а нема ниту повредени, изјави за КУРИР, командирот на скопската Бригада за противпожарна заштита Звонко Томески.