сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Пожар кај очната болница во Ѓорче Петров

ФОТО: Пожар кај очната болница во Ѓорче Петров

Избувна пожар во Јурија до реката Вардар во близина на очната болница во скопската општина Ѓорче Петров.

Како што може да се види од самитефотографии, во гасење на пожарот учествуваа од противпожарната бригада при што истиот е локализиран и ставен под контрола.

Во моментов низ Македонија активни се повеќе пожари.

Коронавирус