вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 15
home Вести

ФОТО: Повеќејазични патни ознаки утринава се поставуваат пред сите поважни институции

ФОТО: Повеќејазични патни ознаки утринава се поставуваат пред сите поважни институции

Повеќејазичните патни ознаки од рано утринава се поставуваат пред сите поважни институции. Една од првите локации каде беа ставени нови патокази кај Музејот на Град Скопје.

Тоа е предвидено со Законот за јазици кој вчера македонските пратеници го изгласаа со 69 гласа “ЗА”.

Коронавирус