недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Поскапеа цигарите за 10 денари

ФОТО: Поскапеа цигарите за 10 денари

Поскапеа цигарите без претходн најава објавува „24 Инфо“.

Читател на порталот испратил фотографија од фискална сметка на која се гледа новата цена на цигарите „Марлборо голд“, кои ги купил во тобако во Аеродром, кои до вчера чинеа 140, денеска се продаваат по цена од 150 денари.

Информацијата за поскапувањето на цигарите ја потврдија и повеќе трговци, сопственици на трафики. Дознаваме дека се поскапени цигарите од брендовите „Пал мал“, Честерфилд“, „Ориентал“, „Марлборо“ и „Бонд“. Новите цени се повисоки за 5 до 10 денари во зависност од брендот.

Коронавирус