четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 53
home Вести

ФОТО: Поранешната обвинителка на СЈО е бремена со близнаци

ФОТО: Поранешната обвинителка на СЈО е бремена со близнаци

Поранешната обвинителка на СЈО Ленче Ристовска е бремена со близнаци.

Ова вест на својот Фејсбук профил ја соопшти новинарката Александра-Сашка Цветковска, која сподели фотографија од нив двете во прегратка, потенцирајќи во статусот дека на фотографијата се наоѓаат четири лица, со што откри дека Ристовска очекува близнаци.

– Не само пријател, туку инспирација. Еден ден се надевам дека општеството ќе го цени тоа што таа ни го даде со својата храброст, интегритет, светлина и убавина. И ќе и дозволи да направи повеќе и вистински да придонесе во глобалната борба за правда и еднаквост. Милостивата храбра суперпаметна Ленче која прави сите да се чувствуваме мали. Меѓу неколкуте најдобри во Македонија. П.С. Ние четворицата, напиша новинарката Цветковска.

Коронавирус