петок, 4. декември 2020. Вести денес: 131
home Вести

ФОТО: Полицајци во проверка на Јанева по домашниот притвор

ФОТО: Полицајци во проверка на Јанева по домашниот притвор
ФОТО: Фактор.мк

Униформирани полициски службеници утринава го посетија домот на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, каде што ја издржува мерката куќен притвор.

Фактор јавува дека полицајците се задржале кратко во зградата, по што си заминале.

Катица Јанева доби куќен притвор откако ваквата одлука пред три дена ја донесен скопскаа Апелација, а по нејзината жалба.

Коронавирус