вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 142
home Вести

ФОТО: Покрај Заев, уште двајца министри од владата заработија казна од полицијата, не ги почитувале законите

ФОТО: Покрај Заев, уште двајца министри од владата заработија казна од полицијата, не ги почитувале законите

Од платните налози што ги објавија некои портали, се гледа дека на тројцата државни функционери издадени им се платни налози во висина од 50 евра.

Заев, Николовски и Филипче биле сопрени на булеварот Гоце Делчев во близина на Владата пред три дена, а од возењето се појави и аматерска снимка на социјалните мрежи.

МВР последните денови врши засилени контроли во сообраќајот низ државата.

Коронавирус