петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 107
home Вести

ФОТО: Погледнете како изгледа новото стрелиште на АРМ и МВР

ФОТО: Погледнете како изгледа новото стрелиште на АРМ и МВР

Во касарната „Илинден“ денеска е отворено новото заедничко стрелиште на Армијата и на МВР за гаѓање со пиштол и автомат за деветмилиметарски калибар на муниција.

Полициските и воените специјалци на ова место ќе остваруваат поквалитетна обука и подготовка.

Коронавирус