четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 176
home Вести

(ФОТО) Пендаровски ја копира кампањата на Хилари Клинтон

(ФОТО) Пендаровски ја копира кампањата на Хилари Клинтон

Кампањата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, наликува на онаа на Хилари Клинтон кога се кандидираше за претседател на САД.

Кој и да го креирал логото, очигледно немал некоја идеја. Па морал да се послужи со туѓа кампања. Па така црвено сината боја, стрелката… се асоцира на логото на Клинтон.

Коронавирус