недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 105
home Вести

ФОТО: Партиски и истрошени кадри- Еве ги кандидатските листи за пораз на СДСМ

ФОТО: Партиски и истрошени кадри- Еве ги кандидатските листи за пораз на СДСМ

Во пресрет на конгресот на СДСМ излегоа имињата на кандидатските листи.

Во единицата листата ќе ја предводат носителот на срамот со договорот со Грција Никола Димитров и Мила Царовски. Во двојката на чело ќе бидат единствениот министер за внатрешни работи во историјата на државата без запленет грам кокаин Оливер Спасовски и Сања Лукаревска.

Листата во изборната единица 3 ќе ја предводат Љупчо Николовски и Јагода Шехпанска, а во изборната единица 4 Зоран Заев и кандидат од коалицијата.

На чело на петката ќе бидат Радмила Шекеринска и Јован Митревски, додека во шестката тоа ќе биде Билал Касами од колициониот партнер Беса, како и Фаница Николовска.

На листата се наоѓаат и пребегнатите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Зекир Рамчиловиќ и Панчо Минов.

Коронавирус