недела, 5. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

ФОТО: Падна дел од таванот во болничка соба во прилепската болница

ФОТО: Падна дел од таванот во болничка соба во прилепската болница

Во прилепската болница „Борка Талески“ денеска паднал таванот во една од болничките соби на Одделот за хирургија, објави „Фокус“.

Според информациите на Фокус, болничката соба каде што се откачил плафонот била празна, односно немало пациенти, а пациент кој бил сместен во соседната соба бил испратен дома поради безбедносни мерки.

Директорот на болницата за Фокус истакнува дека повредени нема затоа што собата кај што паднал таванот немало пациенти, но признава дека опасноста постои.

Целиот текст прочитајте го на Фокус

 

Парламентарни избори 2020