понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 58
home Вести

ФОТО: Ова е Теодора, првото бебе во 2018-та

ФОТО: Ова е Теодора, првото бебе во 2018-та

Првороденото бебе во Скопје во 2018 година е Теодора која се роди рано утрово, една минута по полноќ во ЈЗУ Универзитетска Клиника за Гинекологија и Акушерство – Скопје.

Женското бебе е 3,7 килограми, долго 49 сантиметри.

Мајката на бебето е Борјана Радевска и ова и е второ дете.