среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 79
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

ФОТО: Ова е македонскиот автобус кој се преврте кај Лесковац

ФОТО: Ова е македонскиот автобус кој се преврте кај Лесковац

Автобус со македонски регистерски таблички излета утрово околу 1.40 часот од автопат во близина на Лесковац, при што загинаа три лица.

Во болница во Лесковац се префлени 28 луѓе додека четворица се во болницата во Ниш.

Според најави од болницата во Лесковац, 14 од нив ќе бидат пуштени откако им била укажана лекарска помош. Со помош на локалната самоуправа тие ќе бидат згрижени во Лексовац додека не дојде автобус од Македонија. Во реонот каде се случи сообраќајката има силно невреме проследено со силни врнежи од снег.

Крајна дестинација на автобусот требало да биде Виена.