среда, 18. мај 2022. Вести денес: 188
home Вести

ФОТО: Овa е Македонецот кој си ја закла сопругата во Швајцарија

ФОТО: Овa е Македонецот кој си ја закла сопругата во Швајцарија

Во понеделникoт попладне Илир.Б, 37-годишен маж од Македонија, која живее и работи во Швајцарија, ја убил неговата сопруга со нож. Пријател на жртвата, шокиран од настанот, изјавил дека жената сакала да се разведе од сопругот, кого го опишува како насилен.

Тој беше насилен со својата сопруга. Таа му даде неколку шанси, но не можеше да издржи повеќе, изјавува сведокот.

Во меѓувреме, друг член на семејството изјавил дека двојката живеела одвоено.

Таа не му дозволуваше да ги види децата веќе некое време. Неодамна, му дозволи повторно да ги посети, така што тој изнајми соба во близина на нивниот дом, изјавил роднината.

 

Најнови вести

Коронавирус