вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 5
home Вести

ФОТО: Ова е епицентарот на земјотресот кој ја стресе Македонија

ФОТО: Ова е епицентарот на земјотресот кој ја стресе Македонија

Силен земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала го стресе Скопје и делови од западна Македонија.

Првичниот извештаи укажуваат дека земјотресот е со епицентар на триесетина километри северно од Тирана, Албанија, но се почувствувал на територијата на Македонија, Црна Гора и Косово.

Земјотресот е регистриран во 11часот и 1 минута по македонско време.

Локални избори 2021