среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 152
home Вести

ФОТО: Остварена средбата меѓу Мицкоски, Села и Гаши

ФОТО: Остварена средбата меѓу Мицкоски, Села и Гаши

Најавената средба меѓу опозициските лидери Христијан Мицкоски, Зиадин Села и Африм Гаши денеска се оствари  во хотелот „Хилтон“ во Скопје.

Иако е рано да се зборува за повеќе детали, неспорно е дека приближувањето на македонско-албанската опозиција оди кон профилирање на политичката сцена во земјата.