петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Општинскиот багер во Могила искористен во партиски цели на СДСМ

ФОТО: Општинскиот багер во Могила искористен во партиски цели на СДСМ

Општински багер во сопственост на  општината Могила се употребува во партиски цели на СДСМ.

Според фотографијата до која стигна КУРИР се гледа како багерот мести банери на СДСМ во ова населено место.

Ова според сите прописи и закони иако е недозволиво и казниво засега никој се нема огласено од општината и власта предводена од СДСМ.

Коронавирус