сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

(ФОТО) Официјално: Референдумот пропадна – решението објавено во „Службен весник“

(ФОТО) Официјално: Референдумот пропадна – решението објавено во „Службен весник“

Во завчерашниот број на “Службен весник на РМ” бр.186 објавен е извештај за конечните резултати од гласањето на Референдумот на државно ниво одржан на 30 септември 2018 година.

Во објавата во Службен весник стои дека согласно конечните резултати од гласањето на Референдумот 2018, одлуката не е усвоена бидејќи не гласале повеќе од половината од вкупниот број граѓани запишани во Избирачкиот список.

Локални избори 2021