сабота, 15. август 2020. Вести денес: 75
home Вести

ФОТО: Од наредната недела не очекуваат вистински пролетни температури

ФОТО: Од наредната недела не очекуваат вистински пролетни температури

Иако се ближиме кон крајот на годината, декемврискиот снег се уште го нема, а наредните недели не очекуваат вистински пролетни температури.

Температурите во текот на наредните денови во Македонија ќе се искачат дури до 14 степени.


Во сабота до 13, во недела до 11, а во понеделник ќе имаме сончево време со температурата до 12 степени.

Во недела и во понеделник времето треба да биде сончево и без врнежи.

Коронавирус