сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 76
home Вести

ФОТО од авионот кој се урна

ФОТО од авионот кој се урна

Малиот авион од типот Цесна П210Н кој попладнево беше изгубен од радарскиот систем се урнал кај Солунска Глава, каде и исчезнал од системот. Остатоците од авионот се пронајдени, како и телата на четирите патници – бугарски државјани, информираат за МИА од Агенцијата за цивилно воздухопловство.

Најнови вести

Коронавирус