петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 27
home Вести

ФОТО: Новоизбраните членови на ДИК дадоа свечени изјави во Собранието

ФОТО: Новоизбраните членови на ДИК дадоа свечени изјави во Собранието

Пред претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери и генералната секретарка, Цветанка Иванова денеска новоизбраните членови на Државната изборна комисија, дадоа свечена изјава.

Нови членови на највисокото изборно тело во државата, кои беа избрани на 12 јануари 2021 година, се: Александар Даштевски, претседател; Дитмире Шеху – потпретседателка и членови: Борис Кондарко, Оливер Ристовски, Радица Ристеска, Бобан Стојаноски и Кренар Лога.

Коронавирус