среда, 18. мај 2022. Вести денес: 190
home Вести

ФОТО: Нов пожар вечерва, гори во околината на Арачиново

ФОТО: Нов пожар вечерва, гори во околината на Арачиново

Пожар избувнал вечерва во селото Орланце, во општина Арачиново.

Скопската протипожарна служба информира дека нивни екипи се на терен. Засега нема детали колкава површина е зафатена и која е причината за избувнување на истиот.

Најнови вести

Коронавирус